צוות הגן: 

גננת - שירי מאור
סייעת - מירב אלשייך
סייעת משלימה - טל וקנין
סייע רפואי - גדעון זהבי

אנו ממשיכים במדור "הכירו את גני הילדים שלנו", בו אנו מציגים בפניכם את גני הילדים בפרדסיה ואת הצוות החינוכי שעושה עבודת קודש עם הדבר היקר ביותר שלנו - הילדים.

הגן שנכיר הפעם הוא גן ברוש, השייך לחינוך הממלכתי, נמצא ברחוב החרצית ומיועד לילדים בגילאי 4. צוות הגן מונה את הגננת שירי מאור, הסייעות מירב אלשייך וטלי וקנין והגננת המשלימה טל וקנין.

לשירי ניסיון של 18 שנה בגני ילדים ועבודה חינוכית, מתוכן 12 שנה במשרד החינוך ושלוש שנים בגן ברוש בפרדסיה. הצוות הנוכחי עובד יחד בשלוש השנים האחרונות ושירי מספרת על "עבודת צוות המושתתת על פתיחות, יושר, אמינות, כבוד הדדי ושיתוף פעולה. יש חשיבות רבה להעצמת כל ילד וילד, לדעת לתת את המענה בעת הצורך ולהעניק לילד את החופש לבטא את היכולות שלו. אנו שמים דגש רב על התחום החברתי-רגשי, הילדים מעודדים לחברות טובה ומשתמשים בשפה רגשית מקרבת של שפת הג'ירף שאותה לומדים בגן. הם משתפים במעשים טובים ונותנים דוגמה אישית אחד לשני".

ויש גם קורונה שצריך להתמודד אותה ושירי מספרת ש"אנו מחדדות בפני הילדים את כללי הקורונה בגן. אנו נוהגות לשמור על הנחיות משרד הבריאות ומשרד החינוך, מקפידות על שטיפת ידיים עם סבון ושמירה על הגיינה ודואגות לאוורר את הגן כמה שיותר. יחד עם זאת קשה מאוד לשמור על מרחק ולהימנע מלגעת ולחבק את הילדים. אנו נעזרות בפיקוח ובמדריכות של משרד החינוך לצורך התייעצות וקבלת מענה בעת הצורך ומועצת פרדסיה מספקת עבורנו ציוד חיוני כגון אלכוג'ל, מסיכות וכפפות. אנו משתפות את ההורים כמה שיותר בחוויות היום יומיות ובעשייה בגן דרך תמונות וצילומים, חשוב לנו לתת להם תחושה של מעורבות, שייכות ולקיחת חלק בחיי הגן. בזמן הסגר הכנו סרטונים, שלחנו הודעות קוליות לילדים, הכנו פעילויות חווייתיות לזום בהתאם לתכנים הנלמדים ושלחנו משימות מגוונות ומעניינות להורים ולילדים".

אחד הרגעים המרגשים עבור שירי בשנה האחרונה, היה כאשר צוות הגן יזם מסיבת פרידה מרגשת לילדה שעזבה לשליחות בחו"ל וזכתה למתנה מהגן שהכינו עבורה הצוות והילדים.

את הידע בתחום החינוך מעשירה שירי בקריאת ספרים ומאמרים חשובים, השתלמויות והתייעצות עם קולגות, גננות ומדריכות.

שירי מסבירה למה בחרה בחינוך: "אני אוהבת ילדים. אני מתחברת מאד לעבודה אתם, יש לי את הרגישות והגישה הנכונה, חשוב לי להקנות ערכים ודרך ארץ לילדים בגן שלי כמו כבוד הדדי, עזרה לזולת, שיתוף פעולה, אחריות, יוזמה, נתינה, חברות טובה, סבלנות, תרבות שיח ודיבור. אני מעודדת את הילדים ליוזמה ולמידה עצמאית, מגלה רגישות לצרכים שלהם ונותנת לכל ילד את החופש המוחלט לתת ביטוי ליכולות ולכישורים הייחודיים שיש בו".

"הסיפוק הגדול מהעבודה עבורי הוא לראות איך הילדים נפתחים עם הזמן, רוכשים בטחון, מגלים יוזמה ולוקחים אחריות במשימות השונות. אני רואה לנגד עיניי את קצב ההתפתחות וההתקדמות של כל אחד, את היכולות והכישורים שהילדים מבטאים בגן, את תכונות היושר והכנות שהם מגלים בגיל הרך, את האהבה והחום שהם מעניקים לצוות שהם אוהבים ואת הרגישות והקבלה שהם מגלים אחד כלפי השני", מסכמת שירי.

גן הברוש